جام افزایش استقلال قهرمانان افشارزاده استقلال

جام: افزایش استقلال قهرمانان افشارزاده استقلال مدیرعامل سابق استقلال الاهلی لیگ قهرمانان آسیا

گت بلاگز فضای مجازی ثبت هشت هزار کانال خبر رسان تلگرام در سیستم مجازی ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون ٨ هزار کانال بالای ٥ هزار عضو در سیستم مرکز اینترنت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخصات خود را ثبت کرده‌اند.

ثبت هشت هزار کانال خبر رسان تلگرام در سیستم مجازی ارشاد

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطاتگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: چند کانال درخواست مجوز کرده اند و مجوز جهت آنها صادر شده است هست. بر اساس مصوبه شورای عالی مجازی که به ریاست مدیر جمهور و سران سه قوه تشکیل شد، مقرر شد که ساماندهی و صیانت از اینترنت انجام شود.

عبارات مهم : فرهنگ
وی در عین حال تصریح کرد: این صیانت و ساماندهی با دو نشانه اساسی در اینترنت همراه هست. یکی دسترسی آزاد همگان به اینترنت به عنوان یک وقت و دیگر صیانت از اینترنت و پالایش از اموری که با شئونات اخلاقی و دینی جامعه مغایرت دارد.

صالحی امیری ادامه داد: در این باره شورای عالی اینترنت تصویب کرد که ما کانال های بالای ٥ هزار عضو را ثبت کنیم. چنان چه پیش از این نیز همه سایت ها و خبرگزاری ها جهت هرگونه فعالیت، مجوز مورد نیاز را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می گرفتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: ما معتقدیم از طریق ثبت یعنی شناسنامه دار شدن همه شبکه ها، هر نوع فعالیت در شبکه اجتماعی از نظر این وزارتخانه مشروط به اینکه مغایر با قانون و شئونات اخلاقی و فرهنگی جامعه نباشد، مجاز شمرده می شود.

وی تاکید کرد: نشانه از ثبت کانال ها این است که هنگامی که یک فرد در شبکه اجتماعی فعالیت می کند، کاملاً شناسنامه دار باشد تا اگر فردی قصد شکایت داشت و یا به فردی اهانت شد یا به حریم شخصی افراد ورود پیدا کردند امکان شناسایی و پیگیری حقوقی جهت تمامی افراد در جامعه وجود داشته باشد.

صالحی امیری دفاع از حریم شخصی جامعه و دفاع از حقوق مردم را از اهداف ثبت شبکه های مجازی و کانال ها بیان کرد و ادامه داد: در همه دنیا این عنوان معمول است و صرفا مربوط به کشور عزیزمان ایران نیست و جهت مثال در آلمان نیز آژانس نظارت بر اینترنت وجود دارد و یک امر طبیعی و قانونی است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چه توصیه ای به رییس دولت دوازدهم در حوزه کاری خودتان دارید، بیان کرد: پیشنهاد من به رییس جمهور آتی این است که حوزه فرهنگ را به عنوان زیرساخت توسعه ملی در نظر بگیرد، لیکن فرهنگ پایه مهم جهت هر نوع توسعه، تحول و تعالی است و جامعه قبل از هر چیزی به مباحث فرهنگی و اخلاق اجتماعی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه همه مسایلی که در حال حاضر جامعه با آنها درگیر است ریشه فرهنگی دارد، گفت: ما معتقدیم هیچ مساله ای در جامعه وجود ندارد الا اینکه ریشه فرهنگی داشته باشد و از این نظر توصیه ام این است که حوزه فرهنگی را به عنوان حوزه بنیادی در نظر بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد با تاکید بر صداقت در جامعه خاطرنشان کرد: مردم صداقت را بر همه چیز ترجیح می دهند و از وعده و وعیدهایی که این روزها باب شده است است بپرهیزند آیا که این صندلی اینقدر ارزش ندارد که انسان همه ارزش و اصول اخلاقی را زیرپا بگذارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: فرهنگ | کانال | فعالیت | اینترنت | شبکه های مجازی | وزیر ارشاد | کانال تلگرامی | هک تلگرام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog