جام افزایش استقلال قهرمانان افشارزاده استقلال

جام: افزایش استقلال قهرمانان افشارزاده استقلال مدیرعامل سابق استقلال الاهلی لیگ قهرمانان آسیا

گت بلاگز اقتصادی ادامه روند کم کردن قیمت نفت

پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا زیاد کردن یافته و به رغم اعلام عربستان و روسیه مبنی بر حمایت از تمدید توافق کم کردن تولید، مجددا نگ

ادامه روند کم کردن قیمت نفت

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 41 سنت، معادل 0.8 درصد زیاد کردن به 51 دلار و 24 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 43 سنت، معادل 0.9 درصد زیاد کردن داشت و به 48 دلار و 23 سنت رسید.

قیمت نفت برنت روز دوشنبه به 52 دلار و 63 سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا بعد از اعلام حمایت عربستان و روسیه ازت مدید 9 ماهه توافق کم کردن تولید تا 49 دلار و 66 سنت اوج رفت. بعضی دیگر از تولید کنندگان نیز اعلام کرده اند که از تمدید توافق کم کردن تولید تا آخر مارس 2018 حمایت می کنند.

عبارات مهم : توافق

تمدید توافق کم کردن تولید که اجرای آن از ماه ژانویه شروع شده است و قرار است در ماه ژوئن به اتمام برسد، از سوی بعضی تولید کنندگان مهم ارزیابی شده است است لیکن اجرای توافق تاکنون نتوانسته مشکاف عرضه و تقاضای موجود در بازار را به اندازه کافی کم کند و موجب تقویت قیمت ها شود.
آژانس بین المللی انرژی دیروز اعلام کرد که میزان ذخایر نفت تجاری در کشورهای صنعتی دنیا در سه ماهه نخست سال 2017 به رغم کم کردن تولید، 24.1 میلیون بشکه زیاد کردن یافته است.
آنچه به این نگرانی ها اضافه کرده، تولید نفت دریای شمال است که مدتها در حال کم کردن بوده، ولی انتظار می رود در طی 2 سال آینده به میزان 400 هزار بشکه در روز، یعنی حدود یک پنجم کل تولید این منطقه زیاد کردن یابد.
این در حالی است که آمریکا هم به زیاد کردن بی رویه تولید نفت خود ادامه می دهد. تولید نفت آمریکا از اواسط سال 2016 به این طرف بیش از 10 درصد رشد داشته و به 9.3 میلیون بشکه در روز رسیده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: توافق | میلیون | آمریکا | اقتصادی | ذخایر نفت خام | نفت دریای شمال | نفت برنت |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog