جام افزایش استقلال قهرمانان افشارزاده استقلال

جام: افزایش استقلال قهرمانان افشارزاده استقلال مدیرعامل سابق استقلال الاهلی لیگ قهرمانان آسیا

گت بلاگز اخبار اجتماعی 5 هزار مرد پارسال از زنان‌شان کتک خوردند

رئیس شرکت پزشکی قانونی گفت :۹۰ درصد مدعیان همسر آزاری را زنان و ۱۰ درصد باقیمانده را مردان تشکیل می‌دهند، ولی در کشور شاهد زیاد کردن پنج و هشت دهم درصدی مراجعات

5 هزار مرد پارسال از زنان‌شان کتک خوردند

5 هزار مرد پارسال از زنان ارزش کتک خوردند

عبارات مهم : خشونت

رئیس شرکت پزشکی قانونی گفت :۹۰ درصد مدعیان همسر آزاری را زنان و ۱۰ درصد باقیمانده را مردان تشکیل می دهند، ولی در کشور شاهد زیاد کردن پنج و هشت دهم درصدی مراجعات نزاع همسرآزاری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ بودیم.

به گزارش ایران؛ احمد شجاعی، در تازه ترین اظهارنظر خود اعلام کرد، آمار مراجعان همسر آزاری در سال گذشته 81 هزار و 729 نفر بوده است که سهم زنان از این نزاع ها، 77 هزار و 59 و سهم مردان4هزار و 670 نفر بوده که قربانی خشونت و آزارهای معنوی و روانی از سوی همسران ارزش شدند.

همچنین، آمارهای پزشکی قانونی نشان می دهد در سال 95، حدود 3 هزار مرد به این شرکت جهت اعلام خشونت به وسیله همسران خود مراجعه کرده بودند که حالا این تعداد به حدود 5 هزار نفر رسیده هست. به طوری که، تا سال 95 فقط 5 درصد از مدعیان همسرآزاری را مردان تشکیل می دادند، ولی در حال حاضر مدعیان مرد به رقم 7 درصد زیاد کردن یافته است

5 هزار مرد پارسال از زنان‌شان کتک خوردند

. بر این اساس، کارشناسان، ضمن هشدار نسبت به زیاد کردن روند مرد آزاری در سال های اخیر از پرخاشگری و خشونت زنان نسبت به مردان خبر می دهند و معتقدند، تعداد مردانی که قربانی خشونت از سوی همسران خود می شوند زیاد از آمارهای اعلام شده است هست. چراکه، تعداد زیادی از مردان از وحشت قضاوت و مورد مضحکه قرارگرفتن اطرافیان حاضر نیستند، شکایات خود را به پزشکی قانونی اعلام کنند.

دکتر «کوروش محمدی»، «رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران»، با اشاره به اینکه آمارهای اخیر نشان می دهد، روند تصویر العمل هایی خشن نسبت به مردان ازسوی بعضی زنان روندی افزایشی دارد، می گوید: به نظر می رسد، اتخاذ چنین روندی از سوی زنان، به نوعی مقابله با فشارهای روانی است که از سوی مردان دریافت می کنند. به همین خاطر، باید واکنش‌ها مردان باهمسران خود را در چارچوب مطالعات علمی بررسی کنیم تا علت های بروز خشونت زنان به طور دقیق مشخص شود.

رئیس شرکت پزشکی قانونی گفت :۹۰ درصد مدعیان همسر آزاری را زنان و ۱۰ درصد باقیمانده را مردان تشکیل می‌دهند، ولی در کشور شاهد زیاد کردن پنج و هشت دهم درصدی مراجعات

وی می افزاید: اگرچه در سال های اخیر شاهد تلاش های زیادی جهت ایجاد تصویری واقعی از شرایط و جایگاه والای زنان توانمند جامعه بوده ایم، ولی بخشی از زنان همچنان از دسترسی به شرایط ایده آل یا حداقلی متناسب با حقوق برابر خود در حوزه شهروندی محرومند و ممکن است تحت فشارهای وارده تصویر العمل هایی از قبیل خشونت علیه خود یا دیگران نشان دهند. به همین دلیل، مهم است قبل از هر قضاوتی به طور دقیق و علمی بررسی کنیم که چه عواملی باعث جنبش زنان به سمت خشونت و آزار و اذیت همسرانشان شده است است.محمدی ادامه می دهد: زنان در جامعه ما از کودکی تا بلوغ، تحت تأثیر فشارها و ناعدالتی های تربیتی و آزارهای فراوانی هستند و چون وقت بروز و احقاق حقوق خود را حتی در فضای خانواده پیدا نمی کنند گاهی دچار بن بست های روانی و بعضی نیز دچار آسیب های اجتماعی می شوند. این فشار، بر زنان گاهی آنچنان سنگین و غیرقابل تحمل است که باعث می شود حتی نسبت به خودشان هم دچار واکنش‌ها خشونت آمیز شوند. مثال بارز این موضوع، ماجرای خودزنی دختران و تبعیت از پروژه غیرواقعی نهنگ آبی در بعضی مدارس کشور است.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور با اشاره به اینکه این قشر از زنان، زمانی که تحت این هجمه سنگین فشارها، خشونت های پنهان و آشکار و محدودیت های اجتماعی به این مرحله می رسند بعضاً دچار هیجان های منفی می شوند، ادامه می دهد: به همین دلیل، زنان در برابر هجمه ای از محرومیت های القایی از سوی مردان و بویژه درفضای خانواده قرار می گیرند و این شرایط باعث محروم شدن زنان از حقوق طبیعی ارزش می شود. بنابراین، در چنین شرایطی یکی از احتمالات موجود حاکی از گرایش زنان به سمت رفتارهای خشونت آمیز است.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور با تأکید بر لزوم بررسی علمی و کارشناسی عوامل جنبش زنان به آزار و اذیت شوهران خود، می گوید: آمار مرد آزاری در برابر آزار و اذیتی که نسبت به زنان در کشور در حال انجام است بسیار ناچیز است.مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور با اشاره به اینکه آمارهای رسمی خشونت در جامعه، غالباً آن بخش از مواردی هستند که درمراجع انتظامی و قضایی ثبت می شوند، می افزاید: بخش عمده ای از خشونت های صادره از سوی شهروندان و به طور خاص اعضای خانواده ماهیت پنهانی دارند چون در هیچ مرجعی ثبت نمی شوند یا غالباً زنان تحت خشونت به اجبار فشارهای زندگی را تحمل می کنند.

5 هزار مرد پارسال از زنان‌شان کتک خوردند

محمدی می افزاید: از طرفی نیز انواع دیگری از خشونت مشمول بر خشونت های کلامی، جنسی، غفلت و بی توجهی کمتر در کانون توجه مراجع مربوطه و مراکز آمار هستند. به همین علت مورد نیاز است تا موارد خشونت با توجه به انواع متفاوت آن بخصوص درمورد زنان مورد بررسی قرار گیرد و نباید غافل بود از این واقعیت که گاهی همین موارد که درنگاه اغلب مردان جامعه ما خشونت محسوب نمی شوند، می تواند موجب شکل گیری انگیزه بروز خشونت در زنان شوند.

واژه های کلیدی: خشونت | مردان | همسر آزاری | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog